Wimbledon: Majchrzak o krok od drabinki głównej

42

W drugiej rundzie eliminacji do Wimbledonu Kamil Majchrzak (11) pokonał 7:6(5), 6:3 Hindusa Ramkumara Ramanathana.

Grali ze sobą po raz drugi. W kwietniu tego roku podczas turnieju w Chinach lepszy był Kamil. Pierwszy set bez breaków, jedyną szansę miał piotrkowianin w czwartym gemie. Decydował tiebreak, w nim na początku kilkupunktową przewagę wypracował Polak. Zdołał ją utrzymać i za trzecią piłką setową wyszedł na prowadzenie 1:0. W drugiej partii były dwa przełamania, oba na korzyść Majchrzaka. Za trzecią piłką meczową przy podaniu rywala zakończył pojedynek, który trwał 80 minut. Polak miał aż 83% wygranych piłek po trafionym pierwszym podaniu, zaserwował trzy asy. O awans zagra z Francuzem Enzo Couacaudem.