WTA Eastbourne: Kolejne rozstrzygnięcia

Drugi dzień tegorocznej edycji Eastbourne International za nami. Kolejne tenisistki walczyły o pozostanie w walce o tytuł.

Łotyszka Jelena Ostapenko podejmowała Amerykankę Sloane Stephens. Spotkanie było dosyć zacięte i do końca nie było pewne, która z tenisistek okaże się lepsza. Mistrzyni z Paryża sprzed dwóch lat w premierowej partii uległa 1:6, ale w drugiej wróciła na dobre tory i nie oddała rywalce ani jednego gema. W decydującym secie, 35.rakieta świata zdołała odebrać podanie rywalki i przewagi nie oddała już do samego finiszu. 22-latka z Rygi zakończyła spotkanie na swoją korzyść wynikiem 2:1. W trzeciej rundzie zawodniczka podejmie Rosjankę Ekaterinę Alexandrovą, która uporała się ze Szwajcarką Belindą Bencic.

Większych problemów z awansem nie miała obrończyni tytułu, Caroline Wozniacki. Dunka w dwóch setach uporała się z Andreą Petkovic i po 87 minutach rywalizacji cieszyła się z awansu do kolejnej fazy imprezy. Tam na przeciwko niej stanie Białorusinka Aryna Sabalenka.

Elina Svitolina, która niewątpliwie była jedną z faworytek turnieju, uległa dziś Alize Cornet. Chociaż Francuzka nie prezentuje ostatnio wybitnej dyspozycji, to jej dzisiejsza forma wystarczyła, by wygrać w dwóch setach.

Ulubienica gospodarzy – Johanna Konta była dziś bezwzględna dla Greczynki Marii Sakkari i bez straty seta zameldowała się w 1/8 finału.

Niespodzianek nie brakowało w innych spotkaniach. Anett Kontaveit uległa Niemce Annie Lenie Friedsam, a Lesia Tsurenko nie dała rady Szwedce Rebecce Peterson. Nie zawiodły za to Simona Halep, Angelique Kerber czy Kiki Bertens. Panie awansowały dziś bez straty seta.

WTA Eastbourne: wyniki: 2.runda:

Ons Jabeur (Tunezja) – Mandy Minella (Luksemburg) 2:6 6:2 6:1

Johanna Konta (Wielka Brytania, 14) – Maria Sakkari (Grecja) 6:4 7:6 (4)

Shuai Zhang (Chiny) – Daria Gavrilova (Australia) 6:3 6:1

Alize Cornet (Francja) – Elian Svitolina (Ukraina, 5) 6:3 7:6(3)

Angelique Kerber (Niemcy, 4) – Samantha Stosur (Australia) 6:4 6:4

Rebecca Peterson (Szwecja) – Lesia Tsurenko (Ukraina) 7:6(0) 6:4

Polona Hercog (Słowenia) – Pauline Parmentier (Francja) 2:6 6:2 7:6(4)