US Open: Życiowy sukces Majchrzaka

48

W drugiej rundzie turnieju US Open, Nowy Jork (ATP, USA,Wielki Szlem, kort twardy, pula nagród 57 mln dolarów) Kamil Majchrzak (LL) pokonał 6:7(3), 6:4, 2:6, 6:4, 6:1 Pablo Cuevasa (Urugwaj).

W pierwszym secie bez przełamań. Był tylko jeden break, nie wykorzystał go Kamil. W tiebreaku zdecydowana przewagę uzyskał rywal. Po 50 minutach wyszedł na prowadzenie 1:0. W drugiej partii były trzy breaki, dwa z nich zdobył Polak. Kluczowy był ten w dziewiątym gemie. Własnym serwisem piotrkowianin doprowadził do wyrównania.

W trzeciej odsłonie już w drugim gemie przełamanie zyskał Pablo. Kolejne dołożył w ósmym. gemie. Takim sam początek był w czwartym secie. Kamil jednak szybko odrobił stratę. W siódmym gemie po raz kolejny zdobył breaka. Utrzymał go i znowu wyrównał stan meczu. Cuevas miał wyraźne problemy z poruszaniem się.

Te kłopoty był widoczne w decydującej odsłonie. Majchrzak wyszedł na 4:0 z dwoma przełamaniami. Urugwajczyk zdołał ograć tylko jednego gema. Po 3 godzinach i 15 minutach Kamil awansował do trzeciej rundy. Zagra w niej z Grigorem Dimitrowem (Bułgaria)