US Open: Osaka za mocna dla Linette

42

W drugiej rundzie turnieju US Open, Nowy Jork (WTA, USA, Wielki Szlem, kort twardy, pula nagród 57 mln dolarów) Naomi Osaka (Japonia, 1) pokonała 6:2, 6:4 Magdę Linette.

Grały ze sobą po raz trzeci. Dwa poprzednie mecze wygrała Osaka. W pierwszym secie były dwa breaki. Oba na korzyść Japonki. Zdobyła je w piątym i ósmym gemie. Po 30 minutach wyszła na prowadzanie 1:0. Druga partia to znakomity początek Magdy. Wyszła na 3:0. Miała 40:15 aby podwyższyć wynik, jednak Naomi odrobiła wszystkie straty. Od tego momentu wygrała pięć gemów z rzędu. Przy 5:4 własnym serwisem zakończyła pojedynek, który trwał 70 minut. W trzeciej rundzie zagra z lepszą z pary Cori Gauff (USA, WC) – Timea Babos (Węgry, Q)