US Open: Barty odpada, Konta i Switolina w ćwierćfinale

50

W czwartej rundzie turnieju US Open, Nowy Jork ( WTA, USA, Wielki Szlem, kort twardy, pula nagród 57 mln dolarów) Qiang Wang (Chiny, 18) pokonała 6:2, 6:4 Ashleigh Barty (Australia, 2). W pierwszej odsłonie dwa breaki na korzyść Chinki. W drugim już w pierwszym gemie zdobyła przełamanie. Obroniła siedem break-pointów, w sumie w całym meczu dziewięć, ani razu nie straciła podania. W ćwierćfinale zmierzy się z Sereną Williams (USA, 8), która ograła 6:3, 6:4 Petre Martic (Chorwacja, 22). W pierwszym secie Petra miała 1:0 z breakiem. Później to już pełna kontrola Amerykanki.

Johanna Konta (Wielka Brytania, 16) wygrała 6:7(1), 6:3, 7:5 z Karoliną Pliskovą (Czechy, 3). W pierwszym secie Brytyjka prowadziła 5:3. W drugiej partii Karolina miała 3:1. W decydującej odsłonie szły równo do stanu 5:5. Wtedy breaka zdobyła Konta, Czeszka miała jedną szanse na wyrównanie, ale jej nie wykorzystała. Ostatecznie po 143 minutach to Johanna jest w ćwierćfinale. Tam zagra z Eliną Switoliną (Ukraina, 5), która zwycięża 7:5, 6:4 z Madison Keys (USA, 10). W pierwszym secie jeden break w jedenastym gemie i także jedno przełamanie w trzecim gemie drugiej partii wystarczyło Ukraince do awansu. Sama nie dała szans na odrobinie strat.

Czwarta runda

Elina Switolina (Ukraina, 5) – Madison Keys (USA, 10) 7:5, 6:4

Johanna Konta (Wielka Brytania, 16) – Karolina Pliskova (Czechy, 3) 6:7(1), 6:3, 7:5

Serena Williams (USA, 8) – Petra Martic (Chorwacja, 22) 6:3, 6:4

Qiang Wang (Chiny, 18) – Ashleigh Barty (Australia, 2) 6:2, 6:4