US Open: Boski Diego eliminuje Zvereva, Berrettini i Nadal grają dalej

42

W czwartej rundzie turnieju US Open, Nowy Jork (ATP, USA,Wielki Szlem, kort twardy, pula nagród 57 mln dolarów) Diego Schwartzman (Argentyna, 20) ograł 3:6, 6:2, 6:4, 6:3 Alexandra Zvereva (Niemcy, 6). W pierwszej odsłonie Diego miał 2:0. Od tego momentu przegrał pięć gemów z rzędu. Przy 5:3 Niemiec wybronił dwa break-pointy i za pierwsza piłką setową wyszedł na prowadzenie. W drugim secie taka sam sytuacja 2:0 dla Argentyńczyka, który traci przewagę Od 2:2 wygrywa jednak cztery gemy z rzędu i doprowadza do wyrównania.

W trzeciej odsłonie Niemiec miał 3:2 z breakiem, ale nie wykorzystał sytuacji. W dziesiątym gemie stracił podanie i przegrywał 1:2. W czwartym secie Schwartzman wyszedł na 4:0, stracił połowę przewagi, ale ostatecznie dowiózł jedno przełamanie i po nieco ponad trzech godzinach gry awansował do ćwierćfinału. Zverev popełnił aż 17 podwójnych błędów, przy tylko jednym rywala. W walce o półfinał zagra z Rafaelem Nadalem (Hiszpania, 2), który pokonał 6:3, 3:6, 6:1, 6:2 Marina Cilica (Chorwacja, 22). Tylko w drugim secie Chorwat nawiązał walkę, raz przełamując rywala. Hiszpan z kolei sześć razy zdobywał breaka, zanotował 11 asów.

Matteo Berrettini (Włochy, 24) wygrał 6:1, 6:4, 7:6(6) z Andriej Rublowem (Rosja). W pierwszym secie dwa breaki na korzyść Włocha i pewna wygrana. Drugi set to jeden break w trzecim gemie dla Matteo. Trzecia odsłona to 6:5 dla Włocha i serwis, jednak Rosjanin zdołał się wybronić i doprowadził do tiebreaka. Był zacięty i nerwowy, wygrywa Berrettini i po 134 minutach melduję się w ćwierćfinale. Tam zmierzy się z  Gaelem Monfilsem (Francja, 13), który zwycięża 6:1, 6:2, 6:2 z Pablo Andujarem (Hiszpania). Francuz ani razu nie stracił podania, sześć razy odbierał serwis rywalowi. Mecz trwał niecałe 1,5 godziny.

Czwarta runda:

Matteo Berrettini (Włochy, 24) – Andriej Rublow (Rosja) 6:1, 6:4, 7:6(6)

Gael Monfils (Francja, 13) – Pablo Andujar (Hiszpania) 6:1, 6:2, 6:2

Diego Schwartzman (Argentyna, 20) – Alexander Zverev (Niemcy, 6) 3:6, 6:2, 6:4, 6:3

Rafael Nadal (Hiszpania, 2) – Marin Cilic (Chorwacja, 22) 6:3, 3:6, 6:1, 6:2