Roland Garros: Porażka Muguruzy, wygrana Sakkari

156

W pierwszej rundzie turnieju Rolanda Garrosa (Francja) Wielki Szlem, kort ziemny, pula nagród 43,6 mln euro) Sloane Stephens (USA) wygrała 5:7, 6:4, 6:2 z Jule Niemeier (Niemcy, Q). Amerykanka uzyskała sześć breaków, sama cztery razy straciła podanie. Kaia Kanepi (Estonia) ograła 2:6, 6:3, 6:4  Garbine Muguruzę (Hiszpania, 10). Hiszpanka w drugim secie miała 3:1. W trzeciej odsłonie kluczowe przełamanie w dziewiątym gemie. Maria Sakkari (Grecja, 4) pokonała 6:2, 6:3 Clarę Burel (Francja). W drugiej partii zawodniczka gospodarzy nie wykorzystała przewagi przełamania.

Belinda Bencic (Szwajcaria, 14) ogrywa 6:1, 6:1 Reke-Luce Jani (Węgry, LL). Szwajcarka broniła trzy break-pointy, sama uzyskała sześć. Leylah Fernandez (Kanada, 17) wygrywa 6:0, 7:5 z Kristiną Mladenovic (Francja). W drugiej partii Francuzka nie wykorzystała prowadzenia z przełamaniem, przy 5:3 miała dwie piłki setowe.

Donna Vekic (Chorwacja, Q) zwycięża  7:6(6), 6:2 z Mirjam Björklund (Szwecja, Q). W pierwszej partii 23- letnia Szwedka uzyskała przewagę breaka i miała piłki setowe. W drugim secie Francuzka odrobiła starty z wyniku 0:2. W drugiej rundzie są także; Sorana Cirstea (Rumunia, 26), Karolina Muchova (Czechy), Elise Mertens (Belgia, 31), Cori Gauff (USA, 18) czy Jil Teichmann (Szwajcaria, 23).