Roland Garros: Świątek robi pierwszy krok

W pierwszej rundzie turnieju Rolanda Garrosa (Francja) Wielki Szlem, kort ziemny, pula nagród 43,6 mln euro) Iga Świątek (1) wygrała 6:2, 6:0 Lesię Tsurenko (Ukraina, Q). Już w drugim gemie Polka uzyskała breaka. Kolejnego zdobyła na 5:1. Jednak podaniem nie wyszła na prowadzenie, zrobiła to po chwili przy podaniu rywalki. W drugiej partii Świątek jeszcze bardziej podkreśliła dominację. Po 54 minutach podwyższa liczbę zwycięstw z rzędu do 29.

W drugiej rundzie już jest; Petra Kvitova (Czechy, 32), Andrea Petkovic (Niemcy), Daria Saville (Australia, WC) czy Amanda Anisimova (USA, 27). Ta ostatnie ograła 7:5, 6:4 Naomi Osakę (Japonia). W pierwszej partii kluczowy break w jedenastym gemie. W drugim secie o jedno przełamanie lepsza Amerykanka.