Puchar Davisa: Historyczne zwycięstwo Kanady

113

W finale Pucharu Davisa (Malaga, Hiszpania) Kanada pokonała 2:0 Australię. Pierwszy punkt zdobył Denis Shapovalov, który ograł 6:2, 6:4 Thanasisa Kokkinakisa. W pierwszym secie szybie 4:0 dla Denisa, nie dał rywalowi odrobić starty. W drugiej odsłonie trzy przełamania, dwa dla Kanadyjczyka. W drugim meczu Felix Auger-Aliassime wygrał 6:3, 6:4 z  Alexem de Minaurem. W pierwszej partii Australijczyk miał cztery okazję na breaka, ostatecznie rywal uzyskał przełamanie na 5:3. W drugim secie Felix najpierw broni trzech break-pointów, następnie w trzecim gemie odbiera podanie rywalowi, później jeszcze dwa dwa razy uchronił się przed startą serwisu. Kanada o raz pierwszej w historii wygrywa ten turniej.