Puchar Davisa: Kanada zagra o tytuł

79
Felix Auger-Aliassime

W drugim półfinale Pucharu Davisa Kanada wygrała 2:1 z Włochami. W pierwszym meczu Lorenzo Sonego wygrywa 7:6(4), 6:7(5), 6:4 z Denisem Shapovalovem. W pierwszym secie Kanadyjczyk nie utrzymał przewagi przełamania. W tie-breaku od startu Włoch zyskał wysterczającą przewagę. W drugiej partii przy 5:6 Włoch broni kilku piłek setowych. W tie-breaku dał się przegonić ze stanu 5:2. W trzeciej odsłonie decydowało jedno przełamanie.

Wyrównał Felix Auger-Aliassime, który ograł 6:3, 6:4 Lorenzo Musettiego. W pierwszej partii jeden break na 4:2. W drugim secie Felix odebrał podanie rywalowi w dziewiątym gemie. W decydującym deblu para Auger-Aliassime/Pospisil zwyciężyła 7:6(2), 7:5  duet Berrettini/Fognini. Zarówno w pierwszym jak i drugim secie Włosi nie utrzymali przewagi breaka. W końcówkach lepsi byli gracze Klonowego Liścia, którzy po raz w historii powalczą o tytuł.