Monte Carlo: Niespodzianek moc przed ćwierćfinałami

54

nieminenSensacyjnymi rozwiązaniami zakończyły się spotkania III rundy turnieju ATP w Monte Carlo (pula nagród: 2 646 495 euro) rozgrywanego na kortach ziemnych. W najdłużej trwającej konfrontacji Jarkko Nieminen z Finlandii okazał się lepszy od rozstawionego z numerem piątym Argentyńczyka Juana Martina del Potro. Trwające dwie godziny i 37 minut starcie zakończyło się wynikiem 6:4 4:6 7:6 (4) na korzyść 31-letniego tenisisty z Masku. Kolejnym przeciwnikiem Fina będzie lider rankingu, Novak Djokovic (Serbia, 1), który również męczył się z reprezentantem Argentyny. Po przegranym pierwszym secie, Serb pokonał 4:6 6:2 6:2 turniejową czternastkę, Juana Monaco.

Bezwzględny okazał się Stanislas Wawrinka (Szwajcaria, 13), który dał ugrać tylko 3 gemy grającemu z numerem drugim Andy’emu Muray’owi z Wielkiej Brytanii. Szkot nie miał żadnych argumentów w starciu ze świetnie dysponowanym Szwajcarem. Jego czwartkowe zwycięstwo udowodniło, że porażka w półfinale imprezy w Casablance przeciwko Robredo, to tylko wypadek w drodze po kolejne sukcesy. Teraz na drodze drugiej rakiety Helvetii stanie największa nadzieja zgromadzonej publiczności, Jo – Wilfried Tsonga (Francja, 6), który podobnie jak Wawrinka, oddał zaledwie 3 gemy Jurgenowi Melzerowi z Austrii.

Fabio Fognini (Włochy) – Tomas Berdych (Czechy, 4) 6:4 6:2

Jarkko Nieminen (Finlandia) – Juan Martin del Potro (Argentyna, 5) 6:4 4:6 7:6 (4)

Grigor Dimitrov (Bułgaria) – Florian Mayer (Niemcy) 6:2 6:4.