Memoriał Huberta Wagnera – kiedy się odbędzie? Kogo na nim zobaczymy?

Jednym z najciekawszych turniejów towarzyskich na mapie siatkarskiego świata jest Memoriał Huberta Wagnera. Jego pierwsza edycja odbyła się w 2003 roku. Zawody te rozgrywane są zwykle przed ważnymi imprezami międzynarodowymi. Jak wygląda historia tego turnieju i kto zagra w tegorocznych rozgrywkach? Poniżej znajdziesz odpowiedzi.

 

Memoriał Wagnera – najważniejsze informacje

Memoriał Huberta Wagnera powstał w celu upamiętnienia wybitnego polskiego siatkarza i trenera, zdobywcy złotego medalu na mistrzostwach świata w 1974 roku czy igrzyskach olimpijskich w Montrealu w 1976. A jak prezentują się zasady tego turnieju?

 

W każdym z nich występują cztery reprezentacje – oczywiście są to Polacy, naprzeciw których stają najelpsze drużyny narodowe świata. Zawody rozgrywane są w formule każdy z każdym. Turniej trwa trzy dni, a więc codziennie po jednym spotkaniu. Oczywiście turniej im. Huberta Wagnera dostępny jest również u bukmacherów. W Superbet kod promocyjny pozwala na skorzystanie z dodatkowych bonusów, niedostępnych w podstawowej ofercie powitalnej. 

Ostatni zwycięzcy Memoriału Huberta Wagnera

Zwykle Memoriał Huberta Wagnera planuje się czy to przed mistrzostwami świata, Europy czy igrzysk olimpijskich. Bardzo często zaproszone reprezentacje mogą zweryfikować formę tuż przed najważniejszymi, reprezentacyjnymi zawodami.

W tym roku to ostatni sprawdzian przed igrzyskami w Tokio. Właśnie te zawody pokażą zawodnikom, jak dobrze przygotowali się do tego turnieju.

 

Ale zanim przejdziemy do tegorocznej edycji, warto przyjrzeć się poprzednim wygranym tego memoriału. W wyniku pandemii koronawirusa nie odbyła się impreza w 2020 roku. Ostatnim zwycięzcą jest Brazylia. Wcześniej, dwukrotnie triumfowali Polacy. A kogo zobaczymy w tym roku?

 

Kogo zobaczymy na nadchodzącym turnieju?

Na Memoriale Huberta Wagnera w 2021 roku – obok reprezentacji Polski – wystąpi Norwegia, Egipt oraz Tunezja. Może nie zobaczymy najbardziej utytułowanych zespołów, jak chociażby Rosja, Brazylia czy Serbia. Nie oznacza to jednak, że zaproszone drużyny narodowe nie potrafią grać w siatkówkę. Tunezyjczycy również przygotowują się do igrzysk, Egipcjanie zajmują 16 miejsce w rankingu FIVB. Norwegowie wydają się najsłabsi w całej stawce, jednakże mają bardzo młodą reprezentację, która dopiero wkracza do profesjonalnego świata siatkówki.

 

NIewątpliwie przez trzy dni zobaczymy ciekawe i wyrównane spotkania. Jeśli interesujesz się zakładami bukmacherskimi, a także siatkówką, to Memoriał Huberta Wagnera będzie dostępny chociażby w Superbet. Kod promocyjny u bukmachera Superbet odblokuje ofertę bonusową, a w niej nowi gracze mogą otrzymać nawet 550 zł.