Wimbledon: Miedwiediew zagra z Hurkaczem, awans Federera

48

W trzeciej rundzie Wimbledonu (Wielka Brytania) Wielki Szlem, kort trawiasty, pula nagród 35 mln funtów Roger Federer (Szwajcaria, 6) pokonał 6:4, 6:4, 5:7, 6:4 Camerona Norrie (Wielka Brytania, 29). W dwóch pierwszych setach po jednym breaku. W trzecim Roger miał dwie szanse przy 5:5. W czwartej odsłonie kluczowe przełamanie w dziewiątym gemie. Następny rywal to Włoch Lorenzo Sonego Alexander Zverev (Niemcy, 4) po złym starcie ostatecznie ograł 6:7(3), 6:4, 6:3, 7:6(4) Taylora Fritza (USA, 31).

Rywalem Huberta Hurkacza w czwartej rundzie będzie Daniił Miedwiediew (Rosja, 2), który wygrał 6:7(3), 3:6, 6:3, 6:3, 6:2 z Marinem Cilicem (Chorwacja, 32) W pierwszym secie bez breaków, w drugim dwa dla Chorwata. Od trzeciego przełamania zdobywał tylko Rosjanin. Spotkanie trwało 3 godziny i 26 minuty.

III runda gry pojedynczej:

Daniił Miedwiediew (Rosja, 2) – Marin Cilic (Chorwacja, 32) 6:7(3), 3:6, 6:3, 6:3, 6:2

Alexander Zverev (Niemcy, 4) – Taylor Fritz (USA, 31) 6:7(3), 6:4, 6:3, 7:6(4)

Roger Federer (Szwajcaria, 6) – Cameron Norrie (Wielka Brytania, 29) 6:4, 6:4, 5:7, 6:4

Felix Auger-Aliassime (Kanada, 16) – Nick Kyrgios (Australia) 2:6, 6:1 i kontuzja mięśni brzucha

Matteo Berrettini (Włochy, 7) – Aljaz Bedene (Słowenia) 6:4, 6:4, 6:4

Ilja Iwaszka (Białoruś) – Jordan Thompson (Australia) 6:4, 6:4, 6:4

Lorenzo Sonego (Włochy, 23) – James Duckworth (Australia) 6:3, 6:4, 6:4