Eastbourne: Radwańska bez gry w ćwierćfinale

41

Agnieszka Radwańska nie musiała wychodzić na kort, by zapewnić sobie udział w ćwierćfinale turnieju WTA Premier rozgrywanego w Eastbourne. Stało się tak, ponieważ Polka otrzymała walkowera od kontuzjowanej Petry Kvitovej. W pozostałych środowych meczach wśród zwyciężczyń znalazła się m.in. obrończyni trofeum, Karolina Pliskova.

Czeszka urazu mięśnia udowego nabawiła się jeszcze podczas wygranego meczu finałowego w Birmingham z Magdaleną Rybarikovą, a wczoraj, gdy mierzyła się z Kateryną Bondarenko grała z opatrunkiem na prawej nodze. Dziś rozstawiona z numerem trzecim tenisistka w obliczu zbliżającego się Wimbledonu postanowiła nie ryzykować pogłębienia się kontuzji i nie  przystąpiła do rywalizacji z Agnieszką Radwańską. W ćwierćfinale polska rakieta numer jeden zmierzy się z oznaczoną „piątką” Jeleną Ostapenko, która w pojedynku z Mihaelą Buzarnescu straciła zaledwie trzy gemy.

Także bez straty seta do najlepszej ósemki awansowała ubiegłoroczna mistrzyni, Karolina Pliskova. Turniejowa „dwójka” 6:3, 6:4 rozprawiła się ze swoją rodaczką Barborą Strycovą i w kolejnym meczu spotka się z Białorusinką Aryną Sabalenka, która po najbardziej wyrównanej i emocjonującej potyczce dnia wyeliminowała Elise Mertens wynikiem 7:5, 2:6, 7:6(4).

Dalej gra również znajdująca się na szczycie drabinki, finalistka poprzedniej edycji, Caroline Woźniacki. Dunka przegrała pierwszą partię z faworytką gospodarzy Johanną Kontą 4:6, lecz w kolejnych dwóch była już górą i odniosła pierwszą wygraną nad Brytyjką w trzecim starciu. O półfinał przyjdzie jej powalczyć z triumfatorką z Nottingham, Ashleigh Barty, która okazała się lepsza 6:0, 6:4 od Su-Wei Hsieh.

Ostatnią parę ćwierćfinałową tworzą Angelika Kerber oraz Daria Kasatkina. Pierwsza z nich w 51 minut rozgromiła Danielle Collins 6:1, 6:1, zaś Rosjanka zakończyła udział w imprezie Anastazji Sevastovej, wygrywając 6:4, 6:4.

Środowe wyniki trzeciej rundy:

Agnieszka Radwańska (Polska) – Petra Kvitova (Czechy, 3) walkower

Jeleną Ostapenko (Łotwa, 5) – Mihaela Buzarnescu (Rumunia) 6:1, 6:2

Karolina Woźniacka (Dania, 1) – Johanna Konta (Wielka Brytania, 13) 4:6, 6:1, 6:4

Karolina Pliskova (Czechy, 2) – Barbora Strycova (Czechy, 14) 6:3, 6:4

Andżelika Kerber (Niemcy, 4) – Danielle Collins (USA) 6:1, 6:1

Daria Kasatkina (Rosja, 7) – Anastasija Sevastova (Łotwa, 11) 6:4, 6:4

Ashleigh Barty (Australia, 8) – Su-Wei Hsieh (Tajwan) 6:0, 6:4

Aryna Sabalenka (Białoruś) – Elise Mertens (Belgia, 9) 7:5, 2:6, 7:6(4).