Antalya: Herbert zatrzymał obrońcę tytułu

Do końca środowych gier kibice zgromadzeni wokół kortów trawiastych w Antalyi (pula nagród: 427 145 euro) musieli czekać na jedną z większych sensacji. Na drugiej rundzie swój występ zakończył rozstawiony z numerem siódmym Yuichi Sugita (Japonia, 7), a sposób na niego znalazł Pierre – Hugues Herbert (Francja), który po dwóch godzinach i ośmiu minutach triumfował 2:6 6:4 7:6 (5).

Obrońca mistrzowskiego tytułu miał jednak swoje szanse na awans. Po zgarnięciu otwierającej partii, w drugiej prowadził 2:1 z przełamaniem. Jak się okazało, był to ostatni break zapisany na koncie Japończyka w tym meczu.

W ostatniej odsłonie break pointów musiał bronić tylko jeden z najlepszych deblistów świata. Mimo tego, przetrwał do tie breaka, w którym był górą o jedyny mini punkcik wyszarpany na samym początku decydującej rozgrywki.

Teraz na drodze reprezentanta trójkolorowych stanie grający z dwójką Damir Dżumhur (Bośnia i Hercegowina, 2). Tenisista z Sarajewa także musiał gonić wynik, ale ostatecznie pokonał Mariusa Copila (Rumunia) 4:6 6:4 6:4.

W najlepszej ósemce zameldował się również najwyżej notowany Adrian Mannarino (Francja, 1). Ubiegłoroczny finalista inauguracyjnej edycji tej imprezy utrzymał przewagę jednego przełamania w każdym z setów i po nieco ponad pięciu kwadransach wygrał z Ricardasem Berankisem (Litwa) 6:4 7:5.

Teraz poprzeczka dla zawodnika mieszkającego na Malcie pójdzie w górę, ponieważ o miejsce w półfinale przyjdzie mu powalczyć z turniejową szóstką Joao Sousą (Portugalia, 6), który ograł 6:7 (4) 6:4 6:4 Mirzę Basicia (Bośnia i Hercegowina).


Środowe wyniki II rundy:

Adrian Mannarino (Francja, 1) – Ricardas Berankis (Litwa) 6:4 7:5

Damir Dżumhur (Bośnia i Hercegowina, 2) – Marius Copil (Rumunia) 4:6 6:4 6:4

Gael Monfils (Francja, 4) – Blaz Kavcic (Słowenia) 6:3 5:7 7:5

Joao Sousa (Portugalia, 6) – Mirza Basic (Bośnia i Hercegowina) 6:7 (4) 6:4 6:4

Guillermo Garcia-Lopez (Hiszpania) – Robin Haase (Holandia, 5) 6:2 6:7 (5) 7:6 (2)

Pierre-Hugues Herbert (Francja) – Yuichi Sugita (Japonia, 7) 2:6 6:4 7:6 (5).