Challenger Kaohsiung: Ćwierćfinał bez Majchrzaka

46

Kamil Majchrzak (1) w trzeciej rundzie challengera w Kaohsiung (Tajwan, nawierzchnia dywanowa, 162,48 tys. dolarów w puli nagród) przegrał 6:7(3), 5:7 z Portugalczykiem Frederico Ferreiro Silvą.

W pierwszym secie byłby dwa breaki, pierwszy przewagę zyskał Portugalczyk, wyszedł na 3:1. Polak od tego momentu wygrał cztery gemy. Ostatecznie decydował tiebreak, w nim szybko na 5:0 wyszedł Silva, Kamil już nie zdołał odrobić stratę.

W drugiej partii szli równo do stanu 5:5, w jedenastym gemie pojawiły się pierwszej break-pointy przy serwisie Majchrzaka. Rywal wykorzystał okazje i po 117 minutach awansował do ćwierćfinału, tam zmierzy się z Australijczykiem Alexem Boltem (9). W najbliższych dniach Kamil zagra w kwalifikacjach do turnieju ATP w Chengdu.