WTA Seul: Linette w ćwierćfinale

W drugiej rundzie turnieju w Seulu (Korea Południowa, WTA International, kort twardy, pula nagród 250 tys. dolarów) Magda Linette (4) pokonała 7:5, 7:6(4) Anastazje Potapową (Rosja).

Grały ze sobą po raz drugi. W maju podczas imprezy w Madrycie, lepsza w trzech setach okazała się Rosjanka. W pierwszym secie pierwsza przełamała Polka, zrobiła to w czwartym gemie. Miała 4:2, ale od tego momentu przegrała trzy gemy. Rosjanka serwowała na seta, jednak nie wykorzystała okazji. W dwunastym gemie Polka znowu odebrała serwis rywalce i po 56 minutach wyszła na 1:0.

W pierwszym gemie drugiej partii Magda wybroniła trzy break-pointy, sama zmarnowała osiem szans na przełamanie. W dziewiątym gemie straciła podanie, Potapowa znowu nie zakończyła seta serwisem, ostatecznie był tiebreak. W nim trzy mini-breaki zdobyła poznanianka i po 128 minutach gry awansowała do ćwierćfinału. Tam zagra z lepszą z pary Kirsten Flipkens (Belgia).