Casablanca: Almagro w ćwierćfinale

34

almagroNicolas Almagro (Hiszpania) wygrał 2:0 (7:5 7:5) z Carlosem Berlocqiem (Argentyna) w II rundzie turnieju w Casablance. Tylko dwa breaki i oba miały miejsce tuż przed tie-breakami. Hiszpan długo szukał sposobu na rywala, ale wreszcie znalazł i mógł cieszyć się z awansu do ćwierćfinału. Tam zmierzy się z turniejową „dwójką”, Martinem Klizanem (Słowacja). Klizan miał za to o wiele większe problemy w swoim spotkaniu. Dopiero po trzech setach (6:4 4:6 7:6) wygrał z Dustinem Brownem (Niemcy). Reprezentant Słowacji otworzył wynik, jednak to tie-break w decydującej partii musiał zadecydować o awansie. Tam minimalnie lepszy okazał się Martin i to on zmierzy się z Almagro.

Środowy dzień na pewno nie był udany dla Hiszpanów. Zarówno Pablo Andujar jak i Marcel Granollers (4) odpadli z turnieju. O ile porażkę turniejowej „czwórki” można wytłumaczyć kontuzją, tak Andujar niespodziewanie przegrał z Andreasem Haider-Maurerem (Austria). Dwa sety (7:5 6:3) dla Austriaka i pewny awans do ćwierćfinału. Granollers skreczował po trzech gemach z Damirem Dzumhurem (Bośnia).

Nicolas Almagro – Carlos Berlocq (Argentyna) 7:5 7:5

Martin Klizan (Słowacja) – Dustin Brown (Niemcy) 6:4 4:6 7:6 (5)

Andreas Haider-Maurer (Austria) – Pablo Andujar (Hiszpania) 7:5 6:3

Damir Dzumhur (Bośnia) – Marcel Granollers (Hiszpania) 3:0 [krecz Granollersa]