Brak Brytyjek w Roland Garros

126

W tegorocznym Roland Garros nie ma żadnej brytyjskiej kobiety w głównej drabince turnieju, co jest pierwszym takim przypadkiem od 2009 roku, kiedy to również nie było brytyjskich zawodniczek. Tenisowy świat jest zaniepokojony obecną sytuacją brytyjskiego tenisa, ponieważ Wimbledon opublikował listę uczestników, która również nie zawiera żadnej brytyjskiej kobiety. Pomimo tego, że na liście kandydatek znalazły się m.in. Dart, Boulter, Watson, a także kontuzjowana Raducanu, to żadna z nich nie zdołała przejść przez eliminacje.

Raducanu to młoda, utalentowana tenisistka, która zdążyła już zrobić wrażenie na światowych kortach. Niestety, obecnie jej kariera zahamowana jest przez kontuzję. Pomimo problemów ze zdrowiem, Raducanu wciąż jest uważana za jedną z najzdolniejszych brytyjskich tenisistek.

Brak brytyjskich zawodniczek w turniejach wielkoszlemowych stanowi poważny problem dla narodowego tenisa. Utrata prestiżowych tytułów i brak odważnych i utalentowanych zawodniczek na międzynarodowej scenie może doprowadzić do załamania się brytyjskiego tenisa. Będzie to wymagało więcej pracy i zaangażowania od brytyjskich zawodniczek, aby odzyskać swoją pozycję wśród najlepszych na świecie.

Artykuł wygenerowany na podstawie informacji udostępnionych przez Google News