Australian Open: Zwycięski maraton Świątek

98

W ćwierćfinale turnieju Australian Open Melbourne (Australia)
Wielki Szlem, kort twardy, pula nagród 75 mln dolarów australijskich) Iga Świątek (7) wygrała 4:6, 7:6(2), 6:3 Kaia Kanepi (Estonia). W pierwszym secie jeden break w siódmym gemie. Polka miała cztery szanse na odrobienie start, rywalką za dziewiąta piłką setową wyszła na prowadzenie. W drugiej partii miała 1:0 z breakiem, od tego momentu Świątek wyszła na 4:1. Ostatecznie decydował tiebreak, w nim szybko Iga zdobyła komfortową przewagą i doprowadziła do wyrównania.

W trzeciej odsłonie wyszła na 2:0, Estonka wyrównała. Od tego wyniku nastąpiło pięć przełamań, trzy dla Polki. Po trzech godzinach i minucie gry awansowała do półfinału, to był jej najdłuższy mecz w karierze. O finał zmierzy się z Danielle Collins (USA, 27), która ograła 7:5, 6:1 Alize Cornet (Francja). W w pierwszym secie na początku przewaga Amerykanki, rywalka wyrównała. Kluczowe okazało się przełamanie w jedenastym gemie. W drugiej partii dwa breaki dla Collins.