Australian Open: Mocny Tsitsipas, wielki powrót Miedwiediewa

W ćwierćfinale turnieju Australian Open Melbourne (Australia)
Wielki Szlem, kort twardy, pula nagród 75 mln dolarów australijskich) Stefanos Tsitsipas (Grecja, 4) ograł 6:3, 6:4, 6:2 Jannika Sinnera (Włochy, 11).  W pierwszym secie jeden break w drugim gemie, Włoch nie miał szans na breaka. W drugiej partii stracił podanie w trzecim gemie, Grek utrzymuje podanie.W trzeciej odsłonie Stefanos dwukrotnie uzyskuję breaka.

Daniił Miedwiediew (Rosja, 2) wygrał 6:7(4), 3:6, 7:6(2), 7:5, 6:4 z Felixem Auger-Aliassimem (Kanada, 9). W pierwszym secie wygrywali podania do 5:5. Potem breaka uzyskał Kanadyjczyk, Rosjanin wyrównał. Od połowy tiebreaku przewagę zdobył Felix. W drugiej jedno przełamanie dla niego. W trzeciej partii bez strat. W tiebreaku dominował Miedwiediew. W czwartej odsłonie przy 4:5 i serwisie borni piłkę meczową, a potem wygrywa podanie rywala. W decydującym secie Auger-Aliassime ma break-pointy w pierwszym gemie, sam po chwili traci podanie. Przy 5:4 i podaniu rywala nie wykorzystuję ostatnich szans na powrót do meczu, który trwał 4 godziny i 41 minut.

Ćwierćfinały

Stefanos Tsitsipas (Grecja, 4) – Jannik Sinner (Włochy, 11) 6:3, 6:4, 6:2

Daniił Miedwiediew (Rosja, 2) – Felix Auger-Aliassime (Kanada, 9) 6:7(4), 3:6, 7:6(2), 7:5, 6:4