Australian Open: Zwycięski bój Świątek

168

W czwartej rundzie  turnieju Australian Open Melbourne (Australia)
Wielki Szlem, kort twardy, pula nagród 75 mln dolarów australijskich) Iga Świątek (Polska, 7) wygrała 5:7, 6:3, 6:3 z Soraną Cirsteą (Rumunia). Już od poczatku Rumunka zdobyła breaka, Polka zdołała wyrównać. Znowu straciła podanie w jedenastym gemie. W drugiej partii Świątek wyszła na 2:0, rywala dogoniła. Iga w piątym gemie uzyskała kluczowe przełamanie.

W decydującej odsłonie w czwartym gemie Polka broni czterech break-pointów, potem sama odbiera podanie. Szybko traci przewagę, ostatecznie od stanu 3:3 zdobywa trzy gemy. Po 147 minutach melduję się w ćwierćfinale, tam zagra z lepszą z pary Kaia Kanepi (Estonia) – Aryna Sabalenka (Białoruś, 2)

W innych pojedynkach Danielle Collins (USA, 27) pokonała 4:6, 6:4, 6:4 z Elise Mertens (Belgia, 19). W pierwszym secie Amerykanka miała 3:0 potem dwa razy straciła seriws. Nie wykorzystała w końcówce kilku break-pointów. W drugiej partii to Belgijka zmarnowała początkowe prowadzenie. Tak jak w trzeciej odsłonie gdzie miał 2:1 z przełamaniem.

Alize Cornet (Francja) wygrała 6:4, 3:6, 6:4 z Simoną Halep (Rumunia, 14). W pierwszym secie o, jedno breaka lepsza była Francuzka. W drugiej partii nie wykorzystała prowadzenia 3:1. W trzeciej odsłonie kluczowy break był w siódmym gemie. Spotkanie trwało niemal 2,5 godziny.