Australian Open: Wang żegna Williams, Jabeur kończy karierę Wozniackiej, Osaka nie obroni tytułu

56

W meczu trzeciej rundy turnieju kobiet w Australian Open w Melbourne (Australia, Wielki Szlem, kort twardy, pula nagród 71 mln dolarów australijskich) Ons Jabeur (Tunezja) pokonała 7:5, 3:6, 7:5 Caroline Wozniacki (Dania).

W pierwszym secie Caro miała 3:0, w drugim jeden break dla Ons. W trzecim prowadziła 3:0, Dunka odrobiła stratę. Kluczowe przełamanie nastąpiło w dwunastym gemie, mecz trwał 130 minut. To był ostatni mecz w karierze Dunki, wygrała w karierze 30 turniejów, w tym raz Szlema tutaj na Antypodach (2018), dwa finały US Open (2009, 2014), wygrana WTA Finals (2017) dwa razy na koniec roku była numerem jeden rankingu, zarobiła na korcie 34 miliony dolarów.

Jedynym pasującym rozwiązaniem było to, że mój ostatni mecz był trzysetowy i zacięty, a karierę zakończyła błędem z forhendu. To była wspaniała podróż – powiedziała po meczu Wozniacki.

Qiang Wang (Chiny, 27) odniosła szokujące zwycięstwo 6:4, 6:7(2), 7:5 nad Sereną Williams (USA, 8). W pierwszym secie jedno przełamanie w dziewiątym gemie, w drugim Chinka miała 4:2. W trzeciej odsłonie break nastąpił w dwunastym gemie. Mecz trwał 163 minuty. Ashleigh Barty (Australia, 1), Petra Kvitova (Czechy, 7) i Maria Sakkari (Grecja, 22) Sofia Kenin (USA, 14)  i Cori Gauff (USA) w dwóch setach awansowały do czwartej rundy,

Greczynka w drugim secie przeciwko Madison Keys (USA, 10) przegrywała 4:2. Kenin w pierwszym secie przegrywała 2:5 i obroniła cztery piłki setowe. W drugim Chinka Shuai Zhang (Chiny) miała 3:1 i jedną setową w tiebreaku. 15 – letnia Gauff w pierwszej partii pojedynku z broniącą tytułu Naomi Osaką (Japonia, 3) zdobyła jednego breaka, w drugim kluczowe przełamanie nastąpiło w siódmym.