Australian Open: Tsitsipas i Bautista Agut za burtą, Federer wyrwał zwycięstwo z rąk Millmana

41

W meczu trzeciej rundy turnieju mężczyzn w  Australian Open w Melbourne (Australia, Wielki Szlem, kort twardy, pula nagród 71 mln dolarów australijskich) Marton Fucsovics (Węgry), Diego Schwartzman (Argentyna, 14), Novak Djokovic (Serbia, 2), Tennys Sandgren (USA), Fabio Fognini (Włochy, 12) i Milos Raonic (Kanada, 32) wygrali pojedynki w trzech setach. Największą niespodziankę zrobił Kanadyjczyk, który ograł 7:5, 6:4, 7:6(2) zeszłorocznego półfinalistę Stefanosa Tsitsipasa (Grecja, 6). Zaserwował 19 asów, w całym meczu nie bronił break-pointa.

Pełnego dystansu do wygranej potrzebowali Roger Federer (Szwajcaria, 3) i Marin Cilic (Chorwacja). Od stanu 3:4 w drugim secie Chorwat wygrał jedenaście gemów z rzędu. W czwartym zmarnował przewagę 3:1. W decydującej odsłonie dwa razy przełamał rywala. Z kolei Szwajcar w ostatnim secie odrobił stratę breaka i w super-tiebreaku przegrywał 4:8.

Trzecia runda

Roger Federer (Szwajcaria, 3) – John Millman (Australia) 4:6, 7:6(2), 6:4, 4:6, 7:6(8)

Milos Raonic (Kanada, 32) – Stefanos Tsitsipas (Grecja, 6) 7:5, 6:4, 7:6(2)

Fabio Fognini (Włochy, 12) – Guido Pella (Argentyna, 22) 7:6(0), 6:2, 6:3

Marin Cilic (Chorwacja) – Roberto Bautista Agut (Hiszpania, 9) 6:7(3), 6:4, 6:0, 5:7, 6:3

Tennys Sandgren (USA) – Sam Querrey (USA) 6:4, 6:4, 6:4

Marton Fucsovics (Węgry) – Tommy Paul (USA) 6:1, 6:1, 6:4

Diego Schwartzman (Argentyna, 14) – Dusan Lajovic (Serbia, 24) 6:2, 6:3, 7:6(7)

Novak Djokovic (Serbia, 2) – Yoshihito Nishioka (Japonia) 6:3, 6:2, 6:2