Australian Open: Trudny mecz Kvitovej, Kenin żegna Gauff, Barty ciągle w grze

47

W meczu czwartej rundy turnieju kobiet w Australian Open w (Melbourne, Australia, Wielki Szlem, kort twardy, pula nagród 71 mln dolarów australijskich) Petra Kvitova (Czechy, 7) i Sofia Kenin (USA, 14) i Ashleigh Barty (Australia, 1) wygrały mecze w trzech setach.

Czeszka pokonała 6:7(4), 6:3, 6:2 Marie Sakkari (Grecja, 22). W pierwszym secie Greczynka miała przewagę breaka. W tiebreaku Petra prowadziła 2:0. W drugim secie było sześc breaków, cztery dla Kvitovej. W trzecim zdobyła dwa przełamania. Australijka w pierwszym secie dwa razy przełamała rywalkę, w drugim Alison Riske (USA, 18) była zdecydowanie lepsza, paraliż dopadł numer jeden na świecie. W decydującej odsłonie Barty miała 4:1, rywalka doprowadziła do wyrównania. Przy 5:4 ostatnia nadzieja gospodarzy zdobyła breaka.

Kenin prowadziła w pierwszej partii z breakiem. W tiebreaku trzy mini-breaki dla Cori Gauff (USA). Potem przełamania zdobywała tylko Sofia, zrobiła to cztery razy. Mecz trwał 131 minut. Ons Jabeur (Tunezja) ograła 7:6(4), 6:1 Qiang Wang (Chiny, 27) W pierwszym secie Chinka prowadziła 3:1, przy 5:4 i podaniu rywalki miała piłkę setową.