Australian Open: Pewny Djokovic i Raonic, Federer z Sandgrenem w ćwierćfinale

71

W meczu czwartej rundy turnieju męskiego w Australian Open (Melbourne, Australia, Wielki Szlem, kort twardy, pula nagród 71 mln dolarów australijskich) Milos Raonic (Kanada, 32) i
Novak Djokovic (Serbia, 2) bez starty seta awansowali do ćwierćfinału.

Kanadyjczyk pokonał 6:4, 6:3, 7:5 Marina Cilica (Chorwacja). W każdym secie jeden break dla Milosa, w trzeciej partii przy 5:4 i podaniu rywala Chorwat nie wykorzystał piłki setowej. Raonic zaserwował 28 asów. Serb ograł 6:3, 6:4, 6:4 Diego Schwartzmana (Argentyna, 14). Cztery razy odbierał podanie rywalowi, sam tylko je stracił.

Tennys Sandgren (USA) i Roger Federer (Szwajcaria, 3) awansowali do ćwierćfinału po czterosetowych spotkaniach. Amerykanin pokonał 7:6(5), 7:5, 6:7(2), 6:4 Fabio Fogniniego (Włochy, 12).

W pierwszym secie bez przełamań, Amerykanin w tiebreaku miał 4:0, kluczowy mini-breaki był przy stanie 5:5. W drugiej odsłonie Sangren miał 4:0, od tego momentu przegrał pięć gemów. Ponownie przełamał w jedenastym i było 2:0 dla niego. W trzecim miał przewagę breaka, ale jej nie wykorzystał. W czwartej odsłonie jedno przełamanie w dziesiątym gemie wystarczyło do zakończenia spotkania. Szwajcar po słabym pierwszym secie, później przejął kontrole i wygrał 4:6, 6:1, 6:2, 6:2 z Martonem Fucsovicsem (Węgry). Od drugiego seta Roger siedem razy odbierał serwis rywalowi, sam raz go tracąc.