Australian Open: Keys z Barty w półfinale

154

W ćwierćfinale turnieju Australian Open Melbourne (Australia)
Wielki Szlem, kort twardy, pula nagród 75 mln dolarów australijskich) Madison Keys (USA) wygrała 6:3, 6:2 z Barborą Krejcikovą (Czechy, 4). W pierwszym secie obie miały okazje na breaka, ostatecznie  było jedno przełamanie, miało miejsce w szóstym gemie. W drugiej partii Amerykanka wyszła n 3:0 z podwójną przewagą, Czeszka odrobiła część start, ale po chwili znowu stracił podanie.

Ashleigh Barty (Australia, 1) wygrywa 6:2, 6:0 z Jessicą Pegulą (USA, 21). W jako pierwsza break zyskała Barty, rywalka nie wykorzystała szansy na szybkie odrobienie strat. Potem drugie przełamanie dołożyła zawodniczka gospodarzy. Druga partii bez historii, Australijka nie musiała bronić break-pointów po 64 minutach miała półfinał.