Australian Open: Nadal przetrwał i zagra z Berrettinim

W ćwierćfinale turnieju Australian Open Melbourne (Australia)
Wielki Szlem, kort twardy, pula nagród 75 mln dolarów australijskich) Rafael Nadal (Hiszpania, 6) pokonał 6:3, 6:4, 4:6, 4:6, 6:3 Denisa Shapovalova (Kanada, 14). W pierwszym im drugim secie po jednym breaku wy Hiszpanowi. Los odwrócił się w trzeciej partii, wtedy po jednym przełamaniu zyskał Kanadyjczyk. W czwartym przy 5:3 obronił break-pointy. W piątej odsłonie już w pierwszym gemie miał szanse na odebranie serwisu Nadalowi. Rafa wybronił i sam przełamał w kolejnym gemie. Utrzymał przewagę do końca i po czterech godzinach i sześciu minutach awansował do półfinału

Matteo Berrettini (Włochy, 7) wygrał 6:4, 6:4, 3:6, 3:6, 6:2 z Gaelem Monfilsem (Francja, 17). W pierwszej jeden break dla Włocha, przy 5:4 obronił break-point. W drugiej partii Matteo wygrał ponad 20 -sto minutowego gema, sam uzyskał przełamanie w siódmym gemie. W trzeciej partii jeden break w tym samym momencie dla Francuza. W czwartym secie dwa razy odbierał serwis rywalowi. W decydującej odsłonie Berrettini szybko wyszedł na 4:0 i zdołał utrzymać przewagę. Jako pierwszy Włoch awansował do półfinału AO.

Ćwierćfinały

Rafael Nadal (Hiszpania, 6) – Denis Shapovalov (Kanada, 14) 6:3, 6:4, 4:6, 3:6, 6:3

Matteo Berrettini (Włochy, 7) – Gael Monfils (Francja, 17) 6:4, 6:4, 3:6, 3:6, 6:2