Australian Open: Hurkacz powraca z 0:2

67

W drugim dniu Australian Open w Melbourne (Australia, Wielki Szlem, kort twardy, pula nagród 71 mln dolarów australijskich) Hubert Hurkacz (31) pokonał 6:7(4), 1:6, 6:2, 6:3, 6:4 Dennisa Novaka (Austria, Q).

Grali ze sobą po raz drugi, w 2018 w Budapeszcie lepszy był Polak. Pierwszy set bez przełamań, pewnie wygrywali podania. W tiebreaku Hubert miał 3:2, od tego momentu przegrał cztery punkty. Po 55 minutach Austriak wyszedł na 1:0. W drugi partii dwa breaki dla Novaka. W trzeciej Hubert zaczął lepiej grać, dwa razy przełamał rywala, sam nie bronił break-pointów.

W czwartej odsłonie był jeden break w czwartym gemie, przy 5:3 Wrocławianin obronił dwa break-pointy. W decydującym secie „Hubi” miał 3:1, stracił przewagę, zrobiło się 4:4. W dziewiątym gemie zdobył breaka, przy serwisie obronił break-pointa i po 183 minutach zakończył pojedynek. Zaserwował 16 asów, w drugiej rundzie zagra z Johnem Millmanem (Australia).