Australian Open: Pewny Federer, porażka Shapovalova, drobne kłopoty Djokovica

38

W pierwszym dniu Australian Open Melbourne (Australia, Wielki Szlem, kort twardy, pula nagród 71 mln dolarów australijskich) Roger Federer (Szwajcaria, 3) ograł 6:3, 6:2, 6:2 Steve’a Johnsona (USA). Szwajcar pięć razy zdobywał breaka, sam ani razu nie stracił podania, zaserwował 10 asów.

Sam Querrey (USA) pokonał 6:3, 6:4, 6:4 Borne Coricia (Chorwacja, 25). Amerykanin zaserwował 18 asów, cztery razy odbierał serwis rywalowi. Marton Fucsovics (Węgry) wygrał 6:3, 6:7(7), 6:1, 7:6(3) z Denisem Shapovalovem (Kanada, 13). W drugim secie w tiebreaku Węgier miał pikę setową, w czwartej partii Kanadyjczyk prowadził z przewagą przełamania. Mecz trwał 3 godziny i 17 minut.

Stefanos Tsitsipas (Grecja, 6) wygrał 6:0, 6:2, 6:3 z  Salvatore Caruso (Włochy). Grek nie bronił break-pointów, zdobył pięć przełamań. Obrońca tytułu Novak Djokovic (Serbia, 2) pokonał 7:6(5), 6:2, 2:6, 6:1 Jana-Lennarda Struffa (Niemcy). W pierwszym secie Novak miał przewagę breaka, w tiebreaku zdobył trzy mini-breaki. W trzeciej partii trzy breaki dla Niemca. W czwartej dominacja „Djoko” i trzy przełamania.

Pierwsza runda

Novak Djokovic (Serbia, 2) – Jan-Lennard Struff (Niemcy) 7:6(5), 6:2, 2:6, 6:1

Stefanos Tsitsipas (Grecja, 6) – Salvatore Caruso (Włochy) 6:0, 6:2, 6:3

Philipp Kohlschreiber (Niemcy) – Marcos Giron (USA) 7:5, 6:1, 6:2

Roger Federer (Szwajcaria, 3) – Steve Johnson (USA) 6:3, 6:2, 6:2

Matteo Berrettini (Włochy, 8) – Andrew Harris (Australia, WC) 6:3, 6:1, 6:3

Tennys Sandgren (USA) – Marco Trungelliti (Argentyna, Q)

Ricardas Berankis (Litwa) – Roberto Carballes (Hiszpania) 6:4, 6:2, 6:2

Sam Querrey (USA) – Borna Coric (Chorwacja, 25) 6:3, 6:4, 6:4

Guido Pella (Argentyna, 22) – John-Patrick Smith (Australia, WC) 6:3, 7:5, 6:4

Gregoire Barrere (Francja) – Mohamed Safwat (Egipt, Q) 6:7(8), 7:6(1), 6:4, 7:6(5)

Jordan Thompson (Australia) – Aleksander Bublik (Kazachstan)

Reilly Opelka (USA) – Fabio Fognini (Włochy, 12)

Marton Fucsovics (Węgry) – Denis Shapovalov (Kanada, 13) 6:3, 6:7(7), 6:1, 7:6(3)

Daniel Evans (Wielka Brytania, 30) – Mackenzie McDonald (USA) 3:6, 4:6, 6:1, 6:2, 6:3

Yoshihito Nishioka (Japonia) – Laslo Djere (Serbia) 6:4, 3:6, 6:2, 7:6(1)