Australian Open: Hiszpanie postraszyli Kubota i Matkowskiego

31

Łukasz Kubot i Marcin Matkowski wywalczyli awans do drugiej rundy wielkoszlemowego Australian Open (pula nagród: 15 mln. dolarów). W swoim pierwszym wspólnym występie na kortach twardych w Melbourne Park pokonali w trzech setach hiszpańską parę Guillermo Garcia Lopez/David Marrero. Mecz zakończył się wynikiem 6:1 6:7(2) 6:3.

Po gładkim zwycięstwie polskiej pary w pierwszym secie nic nie zapowiadało problemów jakie pojawiły się w kolejnej odsłonie gry. Nasi czołowi reprezentanci dość nieoczekiwanie przegrali seta z niżej notowanymi rywalami. Na szczęście sytuacje udało się opanować w decydującym secie. Kubot z Matkowskim przełamali rywali przy prowadzeniu 4:3, a następnie przy własnym podaniu postawili  przysłowiową kropkę nad i.

Polska para w Australian Open jest rozstawiona z numerem dziesiątym, oznacza to, że na teoretycznie mocniejszą parę może trafić dopiero w rundzie trzeciej. Jednak już w kolejnym spotkaniu Kubota i Matkowskiego czeka niezwykle ciężkie zadanie. Rywalami Polaków będą Radek Stepanek (Czechy) i Daniel Nestor (Kanada), którzy łączniem zdobyli aż dziesięć tytułów wielkoszlemowych.

I runda:

Łukasz Kubot/Marcin Matkowski (Polska/Polska) – Guillermo Garcia Lopez/David Marrero 6:1 6:7(2) 6:3