Australian Open: Fyrstenberg i Janowicz lepsi od Argentyńczyków

37

Długo musieli czekać polscy kibice na pierwsze zwycięstwo w grze podwójnej naszych reprezentantów podczas Australian Open 2016 (pula nagród: 15 mln. dolarów). Po wczorajszych porażkach Polek do walki z o wiele lepszym skutkiem przystąpili panowie. Mariusz Fyrstenberg i Jerzy Janowicz wygrali swój pierwszy mecz 2:0 i bez problemów awansowali do drugiej rundy.

Rywalami Polaków byli Federico Delbonis i Guillermo Duran z Argentyny. Polska para bardzo dobrze rozpoczęła spotkanie i potrzebowała tylko pół godziny gry do wygrania pierwszej partii w stosunku 6:4. W drugim secie rywale postawili już większy opór i doczekali się nawet szansy na przełamanie. Fyrstenberg i Janowicz potrafili jednak obronić break-pointa, a sami wykorzystać jedną z trzech szans na przełamanie, dzięki czemu zapewnili sobie zwycięstwo 7:5 w drugim secie.

W kolejnej rundzie rywalami Mariusza Fyrstenberga i Jerzego Janowicza będą Jamie Murray (Wielka Brytania) i Bruno Soares (Brazylia), którzy w Melbourne są rozstawieni z numerem siódmym.

I runda:

Mariusz Fyrstenberg/Jerzy Janowicz (Polska/Polska) – Federico Delbonis/Guillermo Duran (Argentyna/Argentyna) 6:4 7:5