Australian Open: Collins za mocna dla Świątek, spacerek Barty

103

W półfinale turnieju Australian Open Melbourne (Australia)
Wielki Szlem, kort twardy, pula nagród 75 mln dolarów australijskich) Danielle Collins (USA, 27) wygrała 6:4, 6:1 z Igą Świątek (7). W pierwszym secie Amerykanka wyszła na 4:0, Polak zdołała wygrać dwa kolejne gemy. Jednak rywalka wyszła na 5:2 i podanie, Świątek znowu odrobiła stratę. Za drugą okazją Collins wyszła na prowadzenie. W drugiej partii tak sam początek, szybkie 4:0. Tym razem Iga już nie udało się nawiązać walki. Po 78 minutach musiał uznać wyższość rywalki. Dla Polki to najlepszy wynik w AO. Od poniedziałku będzie czwartą rakietą świata. Natomiast Amerykanka w sobotę zagra o pierwszy tytuł w karierze.

W pierwszym spotkaniu Ashleigh Barty (Australia, 1) wygrała 6:1, 6:3 z Madison Keys (USA). W pierwszym secie trzy breaki dla Barty, musiała bronić jednego break-pointa. W drugiej partii jedno przełamanie w szóstym gemie. Po 63 minutach Barty ma finał, pierwszy u siebie, trzeci w karierze oraz jest pierwszą Australijką od 42 lat, która zagra o tytuł.