ATP Umag: Djere i Lajovic meldują się w półfinale

Serbscy tenisiści wyrastają na głównych faworytów turnieju ATP rozgrywanego na kortach ziemnych w chorwackim Umagu (pula nagród: 524 340 euro). W trzydziestoletniej historii tych zawodów nigdy nie triumfował w niej gracz z Serbii, a teraz dwa kroki od sukcesu jest rozstawiony z numerem trzecim Laslo Djere (Serbia, 3).

W najciekawiej zapowiadającym się starciu ćwierćfinałowym tegoroczny mistrz z Rio de Janeiro okazał się lepszy od grającego z ósemką Leonardo Mayera (Argentyna, 8), ogrywając go 6:4 6:7 (6) 6:3.

O miejsce w finale 24-latek z Senty powalczy z przebijającym się przez eliminacje Atillą Balazsem (Węgry). Zawodnik z początku trzeciej setki rankingu przegrał otwierającą partię, a na dodatek na początku drugiej dał się przełamać, ale mimo tego zdołał pokonać 3:6 7:6 (2) 6:3 Stefano Travaglię (Włochy).

Na faworyta dolnej części drabinki wyrasta turniejowa czwórka Dusan Lajovic (Serbia, 4). W swoim dziewiątym występie w Umagu po raz pierwszy udało mu się wywalczyć awans do najlepszej czwórki. W piątek “Dutzee” także musiał gonić wynik i ostatecznie wygrał z Aljazem Bedene (Słowenia) 5:7 6:3 6:3.

Skład półfinalistów uzupełnia Salvatore Caruso (Włochy). Kwalifikant wyszedł na kort na kilka minut przed północą i tylko dzięki zdominowaniu rywalizacji przeciwko Facundo Bagnisowi (Argentyna), ciesząc się ze zwycięstwa 6:4 6:0, skończył walkę około 1 w nocy.


Wyniki ćwierćfinałów:

Laslo Djere (Serbia, 3) – Leonardo Mayer (Argentyna, 8) 6:4 6:7 (6) 6:3

Dusan Lajovic (Serbia, 4) – Aljaz Bedene (Słowenia) 5:7 6:3 6:3

Atilla Balazs (Węgry) – Stefano Travaglia (Włochy) 3:6 7:6 (2) 6:3

Salvatore Caruso (Włochy) – Facundo Bagnis (Argentyna) 6:4 6:0