ATP Szanghaj: Hurkacz nie dały rady, Djokovic i Federer w ćwierćfinale

30

W trzeciej rundzie w Szanghaju (Chiny, ATP World Tour Masters 1000, kort twardy, pula nagród 7,473 mln dolarów) Stefanos Tsitsipas (Grecja, 6) wygrał 7:5, 3:6, 7:6(5) z Hubertem Hurkaczem (Polska).

Grali ze sobą po raz szósty. bilans 4:1 dla Greka. W pierwszej odsłonie przy 5:4 Polak miał trzy piłki setowe przy podaniu rywala. Sam stracił podanie w jedenastym gemie. Po 42 minutach Grek wyszedł na 1:0. W drugiej partii break w drugim gemie zdobył Hubert. Utrzymał go i własnym podaniem doprowadził do wyrównania. W trzecim secie bez breaków, w tiebreaku ani razu Hurkacz nie prowadził. Dwa mini-breaki dla Stefanosa i po 136 minutach to on awansował do ćwierćfinału.

Fabio Fognini (Włochy, 10) pokonał 6:3, 7:5 Karena Chaczanowa (Rosja, 7).  W pierwszym secie był jeden break, w czwartym gemie zdobył go Włoch. W drugim 2:0 prowadził Karen. Stracił przewagę, w jedenastym gemie Fabio zdobył breaka i własnym podaniem zakończył spotkanie.

Daniił Miedwiediew (Rosja, 3) ograł 7:6(7), 7:5 Vaska Pospisila (Kanada, Q). Pierwsza partia to prowadzenie Vaska z breakiem. Serwował przy 5:3, przy 5:4 i podaniu rywala zmarnował trzy piłki setowe.  Ostatecznie był tiebreak. W nim Kanadyjczyk miał 4:2 i kolejne nie wykorzystane dwie piłki setowe. W drugiej partii Daniił miał 2:0, stracił serwis. Ponownie zyskał breaka w dwunastym gemie. Zanotował 11 asów.

Novak Djokovic (Serbia, 1) zwycięża 7:5, 6:3  z Johnem Isnerem (USA, 16). Po jednym breaku w każdym secie wystarczył obrońcy tytułu do wygranej. Nie bronił żadnego break-pointa, zaserwował 9 asów. Roger Federer (Szwajcaria, 2) pokonał 7:6(7), 6:4 Davida Goffina (Belgia, 13). W pierwszym secie przy 5:4 i podaniu rywala Federer miał piłkę setową. Belg przełamał na 6:5 i nie wykorzystał trzech setballi. W tiebreaku zmarnował kolejne dwie szanse, od 7:6 przegrał trzy punkty. W drugiej odsłonie jeden break w ósmym gemie dla Szwajcara.