WTA Tiencin: Dreszczowiec Linette, porażka Putincewej

32

W ćwierćfinale w Tiencin (Chiny, WTA International, kort twardy, pula nagród 500 tys. dolarów) Heather Watson (Wielka Brytania) pokonała 7:5, 6:7(4), 7:6(6) Magdę Linette (Polska, 8). W pierwszej odsłonie Magda miał 5:2, przegrała pięć kolejnych gemów. W drugim secie Polka wybroniła break-pointy w trzecim gemie. Sama przełamała w następnym, od tego momentu przegrała trzy gemy. Watson serwowała przy 5:3, nie wykorzystała piłki meczowej. W tiebreaku dwa mini-breaki dla Linette. W trzeciej partii poznanianka miała 4:1, straciła przewagę. Przy 5:4 i podaniu rywalki zmarnowała cztery piłki meczowe. W tiebreaku po wielu stratach serwisu, to Brytyjka po trzech godzinach gry awansowała do półfinału, w którym zagra z Weroniką Kudermetową (Rosja).

Rebecca Peterson (Szwecja) wygrała 6:7(5) 6:4, 6:2 Yafan Wang (Chiny). W pierwszym secie 4:3 z breakiem miała Chinka, ostatecznie był tiebreak. W nim 2:0 miała Szwedka. Kluczowy mini-break był w jedenastym punkcie. W drugim było 2:0 dla Wang, od tego momentu przegrała cztery gemy. Odrobiła stratę, mogła wyjść na 5:4, ale po raz kolejny stracił a serwis. Rywalka podaniem doprowadziła do wyrównania. W trzeciej odsłonie byłby dwa breaki dla Peterson.

Ons Jabeur (Tunezja) ograła 7:6(5), 7:6(4) Julie Putincewą (Kazachstan, 6). W pierwszym secie obydwie po trzy raz się przełamywały. W tiebreaku trzy mini-breaki zdobyła Ons. W drugiej partii 4:0 prowadziła Julia.  W tiebreaku zmarnowała wynik 3:1.

Ćwierćfinały

Weronika Kudermetowa (Rosja) – Dajana Jastremska (Ukraina, 3) 6:4, 6:0

Heather Watson (Wielka Brytania) – Magda Linette (Polska, 8) 7:5, 6:7(4), 7:6(6)

Ons Jabeur (Tunezja) –  Julia Putincewa (Kazachstan, 6) 7:6(5), 7:6(4)

Rebecca Peterson (Szwecja) – Yafan Wang (Chiny) 6:7(5) 6:4, 6:2