ATP Szanghaj: Djokovic nie obroni tytułu, Zverev ograł Federera

24

W ćwierćfinale w Szanghaju (Chiny, ATP World Tour Masters 1000, kort twardy, pula nagród 7,473 mln dolarów) Daniił Miedwiediew (Rosja, 3) pokonał 6:3, 7:6(4) Fabio Fogniniego (Włochy, 10). W pierwszym secie było jedno przełamanie, w szóstym gemie zdobył je Rosjanin. W drugim bez breaków, w tiebreaku Fabio miał 2:0. Od tego momentu dwa mini-breaki zdobył Daniił, zanotował w meczu 12 asów.

Stefanos Tsitsipas (Grecja, 6) ograł 3:6, 7:5, 6:3 Novaka Djokovica (Serbia, 1). W pierwszej odsłonie jeden break, w drugim gemie uzyskał go Novak. W drugiej partii w jedenastym gemie break uzyskał Grek. W decydującym secie jedno przełamanie w czwartym gemie dla Stefanosa zdecydowało o losach pojedynku.

Alexander Zverev (Niemcy, 5) wygrał 6:3, 6:7(7), 6:3 z Rogerem Federerem (Szwajcaria, 2). W pierwszym secie było jedno przełamanie, w szóstym gemie uzyskał je Niemiec. W drugiej odsłonie Roger miał 2:0, stracił przewagę. Zverev przy 6:5 i własnym podaniu nie wykorzystał trzech piłek meczowych. W tiebreaku zmarnował kolejne dwie okazje. W trzeciej partii Zverev zdobył breaka w drugim gemie, mecz trwał 127 minut. Alexander zaserwował 17 asów.

Matteo Berrettini (Włochy, 11) zwycięża 7:6(8), 6:4 Dominica Thiema (Austria, 4). W pierwszym secie bez breaków. W tiebreaku Austriak miał 3:1, wybronił dwie piłki setowe, sam zmarnował jedną. W drugiej partii Włoch przy 5:4 obronił break-pointy i za czwartą piłką meczową awansował do półfinału.