ATP Szanghaj: Zverev i Miedwiediew zagrają o tytuł

38

W półfinale w Szanghaju (Chiny, ATP World Tour Masters 1000, kort twardy, pula nagród 7,473 mln dolarów) Daniił Miedwiediew (Rosja, 3) pokonał 7:6(5), 7:5 Stefanosa Tsitsipasa (Grecja, 6).

Grali ze sobą po raz piąty. Bilans 4:0 dla Daniiła. W pierwszym secie bez breaków, trzy okazje w dziewiątym gemie nie wykorzystał Grek. W tiebreaku decydował jeden mini-break w dwunastym punkcie. Po 53 minutach Rosjanin wyszedł na 1:0 W drugiej odsłonie miał przewagę breaka, serwował przy 5:4. Stracił przewagę, ale po chwili znowu przełamał. Własnym podaniem po 99 minutach awansował do fianłu.

Tam zagra z Alexandrem Zverevem (Niemcy, 5), który wygrał 6:3, 6:4 z Matteo Berrettinim (Włochy, 11). Był to ich trzeci pojedynek. Bilans na remis. W pierwszej partii jeden break w czwartym gemie dla Zvereva. W drugiej odsłonie to gem dziewiąty był decydujący. Niemiec zanotował 11 asów.