ATP Paryż: Verdasco odprawia Corica, Tsonga lepszy od Rublowa

39

W pierwszej rundzie imprezy w Paryżu (Francja, ATP World Tour Masters 1000, kort twardy w hali, pula nagród 5,207 mln euro) Jo-Wilfried Tsonga (Francja, WC)  pokonał 4:6, 7:5, 6:4 Andrieja Rublowa (Rosja). W pierwszym secie Rublow miał 5:3 i serwis, stracił go. Tsonga nie zdołał wyrównać i po 38 minutach było 1:0 dla Rosjanina. W drugiej partii Francuz przełamał w jedenastym gemie, przy podaniu wybronił break-pointa i doprowadził do wyrównania. W decydującej odsłonie był jeden break, w trzecim gemie dla Jo. Skończył mecz mając 20 asów na koncie.

Fernando Verdasco (Hiszpania) ograł  3:6, 6:4, 6:3 Borne Corica (Chorwacja). W pierwszym secie cztery breaki, trzy z nich dla Chorwata. W drugim jedno przełamanie, w siódmym gemie zdobywa je Fernardo. W trzeciej odsłonie dwa breaki dla Hiszpana, zanotował 13 asów. Mecz trwał dwie godziny.

Jeremy Chardy (Francja, Q) wygrał 5:7, 6:3, 7:5 z Samem Querrey’em (USA, Q). W pierwszej partii wydawało się , że będzie tiebreak, ale w dwunastym gemie breaka zdobył Amerykanin. W drugim secie dwa breaki na korzyść Francuza. W trzeciej odsłonie powtórka z początku meczu, tylko, że tym razem Chardy przed tiebreakiem przełamuje rywala. Jeremy zaserwował 15 asów, przy 22 rywala. Mecz trwał 128 minut.