ATP Monte Carlo: Nishikori pokonany, świetny Nadal

38

W drugiej rundzie turnieju ATP Rolex Masters w Monako (korty ziemne, 5,2 mln euro w puli nagród) Cameron Norrie (Wielka Brytania) zwyciężył 7:6(3), 6:3 z Martonem Fucsovicsem (Węgry). W pierwszym secie Węgier nie wykorzystał prowadzenia 5:3. Brytyjczyk czeka teraz mecz z Lorenzo Sonego (Włochy).

Pierre-Hugues Herbert (Francja) pokonał 7:5, 6:4 finalistę z przed roku, Keia Nishikoriego (Japonia, 5). Po jednym breaku w końcówkach setów wystarczyły Herbertowi do zwycięstwa. W trzeciej rundzie Francuz zagra z Borną Coricem (Chorwacja, 9).

Alexander Zverev (Niemcy, 3) ograł 6:1, 6:4 Felixa Augera-Aliassime’a (Kanada, WC). Niemiec sześciokrotnie przełamywał rywala, sam dwa razy tracił serwis. Zverev zagra teraz z Fabio Fogninim (Włochy, 13).

Obrońca tytułu Hiszpan Rafael Nadal (2) nie miał żadnych problemów z pokonaniem rodaka Roberto Bautiste Aguta (Hiszpania). W zaledwie 77 minut oddał rywalowi dwa gemy. W kolejnym meczu zagra z Grigorem Dimitrowem (Bułgaria).

Alexander Zverev (Niemcy, 3) – Felix Auger-Aliassime (Kanada, WC) 6:1, 6:4

Stefanos Tsitsipas (Grecja, 6) – Michaił Kukuszkin (Kazachstan) 6:3, 7:5

Danił Miedwiediew (Rosja, 10) – Radu Albot (Mołdawia) 6:1, 6:2