ATP Monte Carlo: Dobry start Kubot i Melo

48

W pierwszej rundzie debla turnieju ATP Rolex Masters w Monako (korty ziemne, 5,2 mln euro w puli nagród) Łukasz Kubota(2) / Marcelo Melo (Brazylia, 2) pokonali 7:6(8), 6:4 duet hiszpański Marcel Granollers / Mark Lopez.

Lepiej spotkanie zaczęli Hiszpanie, już w drugim gemie zdobyli breaka. Polak i Brazylijczyk zdołali odrobić stratę w ósmym gemie. Kolejne dwa to straty serwisów. Ostatecznie decydował tiebreak, w nim trzy piłki setowe obronili rywale, a jedną Kubot i Melo. Wykorzystując czwartego setballa, para numer dwa turnieju po 62 minutach wyszła na prowadzenie-1:0.

Dwa pierwsze gemy drugiej partii to przełamania. Kluczowy dla losów pojedynek był gem dziewiąty, wtedy breaka zdobył debel polsko-brazylijski. Przy swoim serwisie obronili break -pointa i za trzecią piłką meczową zakończyli spotkania, które trwało 107 minut. O ćwierćfinał zagrają z Austriakami Jurgenem Melzerem i Dominikiem Thiemem.

Pierwsza runda debla

Łukasz Kubota (2) / Marcelo Melo (Brazylia, 2) – Marcel Granollers / Mark Lopez (Hiszpania) 7:6(8), 6:4