ATP Marsylia: Tsitsipas z Auger-Aliassimem w finale

30

W półfinale w Marsylii (Francja, ATP Tour 250, kort twardy w hali, pula nagród 769,6 tys. euro) Francja)  Stefanos Tsitsipas (Grecja, 2) pokonał 7:5, 6:3 Aleksandra Bublika (Kazachstan). W pierwszym secie było 5:2 dla Greka, Kazach zdołał odrobić stratę. Jednak w dwunastym gemie znowu stracił podanie. W drugiej partii jedno przełamanie w czwartym gemie wystarczyło Stefanosowi do wygranej. Mecz trwał 79 minut.

Felix Auger-Aliassime (Kanada, 7) ograł 7:5, 7:6(2) Gillesa Simona (Francja). W pierwszej odsłonie Francuz zmarnował prowadzenie 5:2, od tego momentu przegnał pięć gemów, w tym dwa własne podania. W drugim secie bez breaków, w tiebreaku trzy mini-breaki dla Kanadyjczyka. Mecz trwał dwie godziny.