WTA Dubaj: Halep z drugim tytułem w Emiratach

39

W finale w Dubaju (Zjednoczone Emiraty Arabskie, TA Premier, kort twardy, pula nagród 2,794 mln dolarów) Simona Halep (Rumunia, 1) pokonała 3:6, 6:3, 7:6(5) Jelenę Rybakine (Kazachstan).

W pierwszym secie było jedno przełamanie, w szóstym gemie zdobyła je Rybakina. Przy 5:4 obroniła dwa break-pointy, po 38 minutach wyszła na 1:0. W drugiej partii 4:1 prowadziła Rumunka, Kazaszka odrobiła stratę i mogła wyrównać. Po raz kolejny straciła podanie i to rywalka doprowadziła do decydującej odsłony.

W niej Kazaszka miała 3:1, straciła przewagę. Halep wyszła na 6:5 i serwis, ale nie wykorzystała okazji do zakończenia meczu. W tiebreaku 4:3 mini-breakiem prowadziła Jelena, ostatecznie po 149 minutach wygrała Simona. To jej dwudziesty tytuł w karierze, drugi w Dubaju.