ATP Marrakesz: Andujar o krok od obrony tytułu, Paire przełamał niemoc z Tsongą

37

Sąsiadujący w światowym rankingu na pozycjach 69. i 70. Benoit Paire oraz Pablo Andujar wystąpią w finale tegorocznej edycji turnieju ATP 250 rozgrywanego na kortach ziemnych w Marrakeszu.

Już tylko jeden mecz dzieli Pablo Andujara od drugiego z rzędu i czwartego w karierze triumfu w marokańskich zmaganiach. Hiszpan w dzisiejszym półfinale mierzył się z rozstawionym z numerem czwartym Gillesem Simonem i od samego początku zdominował tę rywalizację. 33-latek z Cuenki błyskawicznie objął prowadzenie 4:0, a kilkanaście minut później mógł już cieszyć się z zapisania na swoim koncie premierowej odsłony gry rezultatem 6:1. W drugiej partii Francuz zdołał co prawda uniknąć przełamania na starcie, lecz potem nie był już w stanie powiększyć swojego dorobku. Znakomicie dysponowany Andujar wygrał pięć ostatnich gemów i po 74 minutach gry wywalczył awans do jutrzejszego finału, notując 13. kolejne zwycięstwo.

Drugi z dzisiejszych półfinałów początkowo również zapowiadał się na jednostronny. W partii otwarcia francuskiej batalii pomiędzy Jo-Wilfriedem Tsongą, a Benoitem Pairem, starszy z nich pewnie kontrolował wydarzenia na korcie, dzięki czemu zatriumfował 6:2. W drugiej części gry 29-latek z Awinionu zaczął jednak dochodzić do głosu i po skutecznym ataku, przełamał swojego oponenta w trzecim gemie. Przy prowadzeniu 4:2 Paire raz jeszcze pozbawił swojego rodaka podania i nawet przegrany serwis do zera chwilę później nie przeszkodził mu w doprowadzeniu do decydującego seta. Tego lepiej rozpoczął Tsonga, który wykorzystał drugiego break pointa w czwartym gemie, wychodząc na 3:1. Młodszy z Francuzów szybko zniwelował jednak i deficyt, a kilka minut potem sam miał już przewagę przełamania. Po bardzo nerwowej i emocjonującej końcówce Paire zakończył cały mecz wynikiem 2:6, 6:4, 6:3, pokonując tym samym Tsongę po raz pierwszy za czwartym podejściem.

Niedzielny finał będzie dla Francuza okazją do rewanżu na Hiszpanie za porażkę w meczu o tytuł w turnieju challengerowym w Marbelli przed dwoma tygodniami. W przekroju całej rywalizacji to jednak Paire może pochwalić się lepszym bilansem spotkań, bowiem to on schodził z kortu jako zwycięzca w trzech wcześniejszych potyczkach.