ATP Eastbourne: Niewykorzystane szanse Hurkacza, porażka Simona, Edmund wygrywa w pojedynku dwóch Brtyjczyków

52

W 1/4 imprezy w Eastbourne (Wielka Brytania, ATP World Tour 250, kort trawiasty, pula nagród 684 tys. euro) Taylor Fritz (USA) pokonał 6:4, 7:6(5) Huberta Hurkacza. Grali ze sobą po raz pierwszy. W pierwszym secie Hubert nie wykorzystał aż siedmiu szans na breaka. Sam raz stracił podanie, co wystarczyło rywalowi do wygranej. W drugiej odsłonie Polak odrabiał straty ze stanu 3:5. W tiebreaku do stanu 4:4 szli równo, końcówka należała jednak do Amerykanina. Mecz trwał 106 minut.

Sam Querrey (USA) ograł 7:6(2), 6:2 Fernando Verdasco (Hiszpania, 5). Hiszpan miał 17 asów, wobec siedmiu rywala. Kyle Edmund (Wielka Brytania, 3/WC) wygrał 1:6, 6:3, 6:4 z Danielem Evansem (Wielka Brytania, WC). Kluczowy był break w dziesiątym gemie na korzyść Edmunda.

1/4 singla

Taylor Fritz (USA) – Hubert Hurkacz (Polska) 6:4, 7:6(5)

Kyle Edmund (Wielka Brytania, 3/WC) – Daniel Evans (Wielka Brytania, WC) 1:6, 6:3, 6:4

Sam Querrey (USA) – Fernando Verdasco (Hiszpania, 5) 7:6(2), 6:2

Thomas Fabbiano (Włochy, Q) – Gilles Simon (Francja, 6) 6:4, 6:3