ATP Cincinnati: Monfils i Dimtrow za burtą, pewny Djokovic, Carreno Busta broni piłki meczowej

71

W pierwszej rundzie turnieju w Cincinnati (USA, ATP World Tour Masters 1000, kort twardy, pula nagród 6,056 mln dolarów) Stan Wawrinka (Szwajcaria) po 137 minutach pokonał  5:7, 6:4, 7:6(4) Grigora Dimitrowa (Bułgaria). W trzecim secie Stan prowadził 5:1.  W tiebreaku już nie zmarnował przewagi zdobytej na samym początku. David Goffin (Belgia, 16) ograł 6:4, 4:6, 6:4 Taylora Fritza (USA). W drugim secie Belg prowadził 4:2. W decydującym secie kluczowy był break w trzecim gemie.

Frances Tiafoe (USA) wygrywa 7:6)(7), 6:3 z Gaelem Monfilsem (Francja). Francuz w pierwszym secie miał 2:0, a w tiebreaku nie wykorzystał czterech piłek setowych. Andriej Rublow (Rosja, Q) zwycięża 6:7(4), 6:4, 6:2 z Nikołozem Basilaszwilim (Gruzja, 15). W tiebreaku pierwszego seta Rosjanin miał 3:1. Reilly Opelka (USA, WC) ogrywa 4:6, 6:3, 7:5 Borne Corica (Chorwacja, 12). Kluczowy break był w jedenastym gemie trzeciego seta. Opelka zanotował aż 27 asów.

W meczu drugiej rundy broniący tytułu Novak Djokovic (Serbia, 1) pokonał 7:5, 6:1 Sama Querrey’a (USA, WC). W pierwszym secie zawodnik gospodarzy miał 2:0. W całym meczu Serb cztery razy przełamywał rywala. Zaserwował 15 asów. Roger Federer (Szwajcaria, 3)  w godzinę ogrywa 6:3, 6:4 Juana Ignacio Londero (Argentyna). Pablo Carreno Busta (Hiszpania, Q) w tiebreaku trzeciego seta obronił piłkę meczową i wygrał 6:4, 6:7(1), 7:6(6) z Johnem Isnerem (USA, 13).