WTA Cincinnati: Niewykorzystane szanse Świątek

42

W drugiej rundzie imprezy w Cincinnati (USA, WTA Premier 5, kort twardy, pula nagród 2,944 mln dolarów) Anett Kontaveit (Estonia)  pokonała 6:4, 7:6(2) Igę Świątek (Q).

Świetny początek Polki, już w pierwszym gemie zdobyła break. Niestety natychmiast straciła przewagę. W czwartym gemie Iga obroniła dwa break-pointy. Przy 4:5 miała 40:0 przy własnym podaniu, zmarnowała prowadzenie i została przełamana. Po 46 minutach Estonka wyszła na prowadzenie 1:0.

Dwa gemy w drugiej partii to deja vu z pierwszej odsłony. W piątym gemie breaka uzyskała warszawianka. Przy 5:4 serwowała na wyrównanie, nie wytrzymała presji i gra toczyła się dalej. Ostatecznie był tiebreak, w nim od stanu 2:2 cztery piłki wygrała Kontaveit. Mecz trwał 115 minut.

Anett w trzeciej rundzie zagra z Ashleigh Barty (Australia, 1), która ograła 6:4, 6:1 Marie Szarapową (Rosja). Rosjanka miała prowadzanie 3:1 w pierwszym secie.