ATP Barcelona: Janowicz gorszy od Frytki i Matki!

55

Fyrstenberg MatkowskiPolska para deblistów, Mariusz Fyrstenberg i Marcin Matkowski pokonała po godzinie i dwunastu minutach gry Jerzego Janowicza i Filipińczyka, Treata Huey w dwóch wyrównanych setach, 6:4, 7:5. Tym samym awansowali oni do ćwierćfinału gry podwójnej mężczyzn turnieju rangi ATP World Tour 500, który rozgrywany jest na czerwonej mączce w hiszpańskiej Barcelonie (pula nagród: 1,708,875 euro).

Mecz miał bardzo wyrównany przebieg. Zarówno pierwszy jak i drugi set miał dostarczyć kibicom wielu emocji. Chociaż Janowicz i Tuey postawili twarde warunki, nie odpuszczając żadnej akcji to jednak brakowało im opanowania i zimnej głowy w końcówkach poszczególnych partii. Rozstrzygające o końcowym wyniku akcje zawsze padały łupem Matkowskiego i Fyrstenberga. Rywalizacja w pierwszej partii toczyła się punkt za punkt. O zwycięstwie naszego duetu zadecydował ostatni gem, który Matkowski i Fyrstenberg wygrali na przewagi, przełamując tym samym serwis Janowicza. Dzięki temu mogli z wynikiem 6:4 mogli oni zapisać premierowego seta na swoje konto.

II set, tak samo jak poprzedni rozstrzygnął się w ostatnich akcjach spotkania. Mimo, że obie pary miały szansę na przełamanie rywali, ta sztuka udała się tylko Polakom, którzy zdobywając przewagę przełamania wyszli na 7:5, pomyślnie dla siebie kończąc poniedziałkowe zmagania Polaków w Barcelona Open Banc Sabadell. Dla Fyrstenberga i Matkowskiego osiągnięcie fazy 1/4 finału oznacza, ze po wcześniejszych niepowodzeniach w Monte Carlo, Polacy w końcu zdołali się odblokować i wygrać ważne spotkanie o wysoką stawkę. Dodatkowo wzbogacili się oni o 12,500 euro do podziału oraz 90 punktów do rankingu ATP Doubles. Nawet przegrani Janowicz i Huey za sam udział w I rundzie turnieju deblowego otrzymają 6,390 euro. W kolejnej rundzie, której stawką będzie półfinał turnieju ATP w Barcelonie polska para zmierzy się albo z deblem Davydenko N./Istomin D. lub z duetem Marrero D./Verdasco F.