Antalya: Majchrzak zwycięża i zagra o awans do turnieju głównego

41

Kamil Majchrzak pokonał w dwóch setach Hiszpana Jaume Munara i awansował do decydującej rundy eliminacji turnieju ATP w tureckiej Antalyi. W niedzielę polski tenisista stanie przed szansą pierwszego w karierze awansu do turnieju rangi ATP.

Dla Majchrzaka był to pierwszy występ w eliminacjach do turnieju rangi ATP. Polak skorzystał z tego, że wielu tenisistów w przyszłym tygodniu będzie brać udział w kwalifikacjach do wielkoszlemowego Wimbledonu. Z tego powodu jego ranking wystarczył do tego, aby wziąć udział w eliminacjach.

Pierwszy set zaczął się bardzo dobrze dla Polaka, który już w trzecim gemie przełamał serwis swojego rywala. Hiszpan zdołał jednak odrobić straty i doprowadzić do remisu 3:3. Polski tenisista zdołał jednak jeszcze raz przełamać swojego przeciwnika, co dało mu zwycięstwo 6:4.

Druga partia potoczyła się jeszcze lepiej dla Majchrzaka, który od razu uzyskał wysoką przewagę. Polak rozpoczął od przełamania, po chwili dołożył kolejne i prowadził 4:0. W dalszej części seta obaj tenisiści utrzymywali swoje podania, a druga partia zakończyła się zwycięstwem polskiego tenisisty 6:2.

W walce o awans do turnieju głównego, Majchrzak zmierzy się ze zwycięzcą meczu pomiędzy Rosjaninem Aleksandrem Kudriawcewem a reprezentantem Republiki Południowej Afryki Lloydem Harrisem.