Sofia: Bolesna porażka Chaczanowa

47

Sprawdźmy, co wydarzyło się podczas trzeciego dnia imprezy ATP w Sofii

Niespodziewaną porażkę odniósł Karen Chaczanow. Rosjanin nie potrafił dziś znaleźć sposobu na Włocha, Matteo Berrettini’ego. Pomimo wygrania pierwszej partii w tie-break’u, mistrzowi z Paryża zabrakło konsekwencji, która dała by mu ostateczny triumf. Turniejowa jedynka w drugiej odsłonie nie zdołała odrobić straty serwisu z szóstego gema i uległa 4:6. W trzecim secie gra faworyta była daleka od ideału, a oponent potrafił to wykorzystać. Gem. Set. Mecz: 7:6 4:6 :4:6. Kolejnym rywalem 22-letniego tenisisty będzie najprawdopodbniej reprezentant Hiszpani, Fernando Verdasco.

Powody do radości ma za to Słowak Martin Klizan. Uporał się on dziś w trzech setach z obrońcą tytułu, Mirzą Basiciem i awansował do 1/8 finału. Zadanie nie będzie łatwe, bowiem na przeciw siatki stanie waleczny Niemiec Daniel Brands, który wczoraj wyeliminował Nikoloza Basilashviliego.

Wyniki: 1 runda:

Martin Klizan (Słowacja) – Mirza Basić (Bośnia i Hercegowina) 6:0 3:6 6:2

Mikhail Kukushkin (Kazachstan) – Laslo Djere (Serbia) 7:6 6:4

Fernando Verdasco (Hiszpania, 6) – Alexandar Lazarov (Bułgaria) 6:2 6:1

Marton Fucsovics (Węgry) – Andreas Seppi (Włochy, 8) 6:2 7:6